Akce center 2020ročník Festivalu rodiny potvrdil, že s mateřskými centry kvete každá rodina i v nevlídné době

Síť pro rodinu a členská centra letošní 1. ročník Festivalu rodiny nevzdala! Výjimečná doba si vyžádala i výjimečný přístup k pojetí Festivalu. Nebylo v silách všech center se přihlásit. Přesto navzdory komplikacím, které způsobila mimořádná opatření kvůli pandemii COVID-19, přihlásilo 57 center ze 13 krajů 118 akcí. Za akci počítáme i například vícedenní programy, které některá centra pořádala. Odhadem se počet jednotlivých akcí blíží dvěma stům!

Zpočátku jsme počítali, že se bude muset jednat především o online programy. S postupným uvolňováním opatření se nakonec podařilo 98 reálných setkání, a to především od konce května, kdy se mimořádná opatření začala rozvolňovat.

Všem centrům, která se zapojila do Festivalu rodiny, patří vřelý díky za to, že společně udrželi tradici započatou v loňském roce. Díky patří i těm, kdo se festivalových aktivit zúčastnili a spolu s námi posilovali hodnotu rodiny! Díky patří i tě centrům, která se v omezených možnostech nemohla na Festivalu rodiny podílet, ale "držela ostatním palce", aby jejich programy dobře dopadly.

Máme naději, že příští rok 2. ročník Festivalu rodiny dostane konečně podobu, jakou jsme plánovali letos.

Rut Kolínská a pracovní tým Sítě pro rodinu

Tisková zpráva 2020.

Kompletní seznam akcí přihlášených na letošní ročník Festivalu rodiny naleznete níže, ve "fotogalerii" nebo zde - v pdf včetně odkazů na webové stránky.