Těšíme se na naše hosty...

Oslava rodiny s osobnostmi

Během odpoledne 18. května 2019 mezi 14. a 19. hodinou nás postupně budou na Žofíně navštěvovat zajímavé osobnosti. Některá jména vám můžeme prozradit již nyní, další budou sobotním překvapením.

Yellow Sisters

Originální české acapella, která si píše vlastní písně, improvizuje, experimentuje a hledá nové způsoby, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hlasem hudbu. 

Yellow Sisters je původně ženská vokální skupina, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funku, r'n'b, world music, jazzu i reggae. Pro svou hlasovou kreativitu bývají Yellow Sisters označovány zvukovými iluzionistkami. Experimentují s melodií a rytmem a hledají nové způsoby práce s hlasem. Jsou originální českou a cappellou, jejich tvorba je ryze autorská. Od roku 2015 vystupují se stálým hostem beatboxerem Honzou Melicharem. Na zahradní slavnosti potěší nejen dospělé, ale i děti.

Rostya Gordon-Smith

Česká podnikatelka, specialistka v oblasti lidských zdrojů a zakladatelka spolku MINERVA 21.

Rostya je manželkou, matkou čtyř synů, která kromě vlastní rodiny iniciovala v roce 2015 vznik "rodiny" MINERVA 21, spolku, který se za dobu své existence stal hnutím žen a mužů, kteří v duchu svého motta "Čeříme vodu" podporují zejména ženy, posilují jejich sebevědomí, sdílí navzájem své zkušenosti, podporují se a vytváří komunitu, která má vliv ve společnosti. MINERVA 21 pořádá klubová setkání, organizuje roční mentoringový program, vzdělávací workshopy, firemní program Exchange4You a má nadační fond.

Sabina Křováková

Vítězka soutěže Česko Slovenská Superstar v roce 2013.

Předskokanka na koncertech Lucie Bílé. V roce 2015 vydala své první album Sirkama.

Skupina Swing Mustard

Česká swingová kapela založená tanečníky Lindy hopu, hrající k tanci i poslechu, ale hlavně pro radost.

Základ kapely Swing Mustard tvoří žáci taneční školy Swing Busters, kteří se již nespokojili pouze s tancem v rytmu swingu. Po rozšíření i z řad netanečníků byla vytvořena stabilní kapela, která od roku 2017 hraje převážně na tančírnách. Není tedy divu, že má ve svém repertoáru především swingové standardy, jejichž aranžmá přizpůsobuje svému složení. Zpívá v různých jazycích a potěší i známými českými melodiemi.  

Elis Mraz

Česká zpěvačka a hudební skladatelka, vítězka v anketě Český slavík Mattoni 2014 v kategorii Objev roku.  

Rodačka z Ostravy, vlastním jménem Eliška Mrázová, se v témže roce dostala do semifinále soutěže Hlas Česko Slovenska. Své debutové album s názvem Shubidu vydala v roce 2013. Během své pěvecké kariéry zaznamenala již řadu úspěchů, například 2. místo na mezinárodní soutěži Golden Lute či 3. místo v anglicko-americkém hudebních žebříčku BEAT 100, zásluhou písně Letter to Mom inspirované skutečným dopisem z koncentračního tábora. Zpěvačka taktéž zasedla v české odborné porotě soutěže Eurovision Song Contest. 


Taťána Gregor Brzobohatá

Miss World 2006 a předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci.

Taťána Gregor Brzobohatá, kterou svět poznal jako historicky první a zatím jedinou vítězku nejstarší světové soutěže krásy pocházející z České republiky. Jako úřadující Miss World se zúčastnila několika humanitárních projektů, a to jak na regionální, tak mezinárodní úrovni (USA, Vietnam, Čína, Irsko, Severní Irsko, Anglie, Ukrajina, Mexiko). V roce 2008 založila nadaci Krása pomoci, která je zaměřena na pomoc seniorům a s tím související otázky stárnutí populace a vztahů mezi generacemi. Krása pomoci je jedním z partnerů zahradní slavnosti, kterou spoluorganizujeme na Žofíně.

Lenka Lo Hrůzová

Vítězka soutěže Hlas Československa 2014. 

Založila svoji vlastní kapelu LOGARYTMY, se kterou se věnuje vlastní tvorbě písniček.