Tisková zpráva

Festival rodiny je pro rok 2021 úspěšně za námi, ohlédnou za ním se můžete v tiskové zprávě.

Mateřská centra opět prokázala svoji neobvyklou sílu

Navzdory mimořádným opatřením, která komplikovala přípravy Festivalu rodiny, zorganizovala Síť pro rodinu spolu s 93 členskými centry během ročníku 2021 239 festivalových programů napříč všemi kraji České republiky. Díky rozvolňování podmínek nakonec většina akcí probíhala v reálném prostoru, online se jich uskutečnilo jen 47 - většinou vzdělávacích. 

Pandemie prokázala, že rodina je opravdu to cennější, co máme. Proto je důležité na její hodnotu pro každého z nás upozorňovat právě i programy, které nabízí Festival rodiny. Navíc stojí za ocenění nasazení a operativní přístup i kreativita vedení mateřských center, která se do Festivalu rodiny zapojila. Motto "S námi kvete každá rodina" a pojící prvek květina pojali v každém centru po svém, díky tomu se podařilo připravit širokou škálu programů. Jejich skladba odrážela nadšení z možnosti být opět spolu s dalšími rodinami a prožívat nejrůznější dobrodružství. Díky tomu téměř polovina akcí probíhala formou pohádkových lesů, stopovacích stezek, společných poznávacích výletů, zahradních slavností ... A to pro členy všech generací v rodině. Nechyběly ani kreativní, vzdělávací či sportovní programy. 

"K našim hodnotám patří mimo jiné sdílení, a díky tomu se centra vzájemně inspirují. Letos například přibylo více swapů. Měnily se semínka či sazenice. Tuším, že příští rok můžeme očekávat programy s pozorováním ptačích rodinek," přibližuje festivalové pořady Rut Kolínská, prezidentka Sítě pro rodinu a dodává: "Fascinující je, že centra, která sama bojují o přežití, dokážou v rámci Festivalu rodiny uspořádat i akce, při kterých vyberou peníze a které pak věnují potřebným v místě, kde působí."

Děkujeme za podporu!


Akce center 2021:

Seznam akcí přihlášených do Festivalu rodiny naleznete zde


FESTIVAL RODINY NA VLNÁCH

Připravili jsme cyklus čtyř podvečerů pro rodiče na aktuální témata. Nečekané okolnosti trochu zamávaly přípravami a muselo dojít ke změně termínu posledního podvečeru na 6. 6. 2021. Čas platí vždy od 17:00 do 19:00. A témata též zůstávají:
10. 5. MOJE DÍTĚ a virtuální sítě - Interaktivní webinář pro rodiče s hranými scénkami o nebezpečích virtuálního světa pod vedením Petra Šmída a Michaela Ksandra. Záznam webináře naleznete zde.
17. 5. Základ dobrých vztahů v rodině - komunikace s nadhledem se Zdeňkem Okleštěkem. Záznam webináře můžete shlédnout zde.
24. 5. Co je netolismus a jak mu předejít? - o zásadách, jak u dětí závislosti na internetu předcházet, případně kam se obrátit o pomoc při jejím řešení promluví Petr Šmíd a Jan Veselý. Záznam webináře je ke shlédnutí zde
7. 6. Konstruktivní výměna názorů nebo nebezpečná manipulace? - Rozdíly přiblíží Antonín Křoustek z Bílého kruhu bezpečí.
Podrobnosti najdete v pozvánce.
Cyklus online setkání je zdarma a je určen nejen pro centra, ale všechny jejich návštěvníky a přátele!

Tisková zpráva

Zde naleznete tiskovou zprávu k zahájení Festivalu rodiny z 3. května 2021