Irena Žalovičová

13.05.2022

Co mi mateřské centrum přineslo?

V první fázi jsem se díky mateřskému centru seznámila s maminkami vrstevníků mých dětí a se spoustou dalších báječných lidí, do obce jsme se totiž přistěhovali a vůbec nikoho tu před tím neznali.

Později jsem se naučila především to, že nelze se zavděčit všem. Určitým milníkem bylo i poznání, že pokud chceme zachovat centrum ve své podobě do budoucna, nelze se již spoléhat pouze na dobrovolnickou činnost a že nebude fungovat tak, jak jsme si centrum původně založili. Každá doba chce své a potřeby a ochota rodičů se zapojit do nejrůznějších aktivit se v průběhu let mění.

Mám moc ráda společné tvoření, společné výlety a propojování různých zajímavých lidí nad společnými projekty. Spolková činnost mi přijde právě pro tyto aktivity naprosto ideální. Rodinné centrum považuji za své 4. dítě a mám k němu stále velmi silný vztah, i kdy toto dítko mi dospělo jako první a to především díky skvělým lidem, kteří v posledních letech zajišťují činnost.

Občas tam - i na pozici starostky města Dubé - chodím nasát hravou a pohodovou atmosféru a do teď se starám o finance a administrativu